developer.e-ehitus.ee

Telli API võti

Kui oled tutvunud teenustega ja valmis alustama liidestamist e-ehituse platvormiga, tuleb esmalt taotleda ligipääsu API teenustele.

Ligipääsu saamiseks pöördu aadressile ehr@mkm.ee.

Täiendavate küsimuste puhul helista klienditoe telefonile +372 625 6363.

Autentimisest

E-ehituse platvorm kasutab autentimise lahendusena Keycloak’i, kus kasutatakse välise autentimisena TARA liidestust ning token’i ehitamiseks vajalike kasutaja andmete saamiseks e-ehituse kasutaja baasi läbi ehr-user-api teenuse.

Ligipääsu tekitamiseks luuakse uus konfidentsiaalne client ja lisatakse vastavad juurdepääsuõigused Keycloak keskkonnas. Kliendi audentimismeetodiks peaks olema client id ja secret, mis edastatakse ligipääsu soovivale osapoolele.

Vastavalt OAuth2 protokollile saab ligipääsu vajav osapool nende abil küsida Keycloak’ilt access token’i, mida saab kasutada e-ehituse API-de ligipääsemiseks. Access token on lühikese elueaga, kuid seda on võimalik uuendada refresh token’i abil, mis tagastatakse koos access token’i päringuga ja on pikema elueaga. Uuendamise tulemusena tagastatakse uus access token ja refresh token. Juhul kui mõlemad aeguvad, on võimalik client id ja cleint secret’iabil genereerida uus access token.

Kasutusel on Keycloak’i versioon 11.0.2.

E-ehituse teenused on majutatud Riigipilve.